
For det 20. året på rad skaper vi en arena for nettverksbygging og kunnskapsdeling på tvers av IT-sektoren. Vi samler de interesserte. De som elsker faget, de som følger med på utviklingen, de som har IT som sitt ansvarsområde eller de som lar seg begeistre.
I år ønsker vi at alle skal få fullt ut av dagen og lære mest mulig. Møt våre teknologipartnere i vårt store messeområde, hvor du også har muligheten til å få med deg seks ulike miniforedrag i løpet av dagen.
Hvis du tenker på IT hele eller halve dagen, innimellom eller en gang iblant, er denne dagen noe for deg. Det pleier å være veldig hyggelig å skravle om teknologi. 💚
Påmeldingen er nå stengt. Ved spørsmål kan du ta kontakt med marked@atea.no 🤝🏼
Hovedprogram
Petter Moe, CTO i Atea, tar tempen på IT-Norge, og beskriver hvilke teknologiske og samfunnsmessige endringer alle må forholde seg til. Velkommen til foredraget du ikke vil gå glipp av 🚀
Med AI på egne data, åpner raskt behovet seg for å sikre at de er forberedt med riktig deling og riktig tilgang.
IBM Guardium Discover and Classify kan klassifisere og gi kontroll på filer og data. Dette er et viktig element i å bli AI- (eller Copilot) ready.
Vi forteller deg hvordan og hvorfor Guardium Discover and Classify er en rask og trygg måte å tilrettelegge for AI på egne data.
Tiden er inne for mange virksomheter til å se på hvor optimalisert VMware-miljø deres er. IBM deler sine erfaringer basert på kunder i Norge - VMware vSAN eller moderne blokklagring?
Microsoft Fabric er en omfattende plattform som integrerer ulike verktøy og tjenester for å forenkle utvikling og administrasjon av applikasjoner. Med fokus på fleksibilitet og skalerbarhet, gir Microsoft Fabric utviklere muligheten til å bygge robuste og effektive løsninger som kan tilpasses ulike behov og miljøer.
En av de største utfordringene bedrifter har er å få innsikt i deres utallige data-siloer. Dell Data Lakehouse er bygget for å løse denne utfordringen.
Dell Data Lakehouse hjelper deg å få innsikt i din data på tvers av strukturerte, ustrukturerte og semi-strukturerte data, samt frigjøre tid fra å drifte kompleks infrastruktur.
OT-miljøer digitaliseres raskt, og behovet for sikkerhet og effektivitet øker. Bli med og se hvordan Cisco kombinerer IT og OT for smarte, robuste løsninger.
Gjør bedriften klar for Windows 11 med nytt AI-innsiktvertøy hvor brukerne er i fokus
AI representerer et stort plattformskifte og vi må gjøre oss klar til å ta i bruk den nye teknologien på en sikker og trygg måte. I denne sesjonen vil vi utforske hvordan Microsofts AI-transformasjon kan drive din virksomhet fremover. Vi vil se på hvordan investeringer i skyen og AI kan forbedre kundeengasjement, øke produktiviteten og skape nye forretningsmuligheter. Bli med oss for å lære mer om hvordan du kan lede AI-transformasjonen i din bransje.
Bli med på innsiden når Morten Jensen holder et motiverende foredrag om hvordan han jobber med ledelse og forvaltning av byens største merkevare, Viking! Gjennom sitt foredrag deler Morten verktøyene som har ført Viking tilbake til toppen av norsk fotball. Han kombinerer inspirerende historier om "man management" og hvordan det er å jobbe som to likestilte hovedtrenere.
Jan Rune Holdhus med JUNE KOMMUNE – Norges Stasminister kommer til Atea Community i Stavanger.
Vinnere vinner aldri alene
Bli med på innsiden når Morten Jensen holder et motiverende foredrag om hvordan han jobber med ledelse og forvaltning av byens største merkevare, Viking! Gjennom sitt foredrag deler Morten verktøyene som har ført Viking tilbake til toppen av norsk fotball. Han kombinerer inspirerende historier om "man management" og hvordan det er å jobbe som to likestilte hovedtrenere.
Mortens filosofi er enkel: "Vinnere vinner aldri alene." Hans foredrag gir publikum et tydelig innblikk i Vikings feedback-kultur og hvordan de tenker når de skal rekruttere spillere til Viking A-lag og bygge en garderobe, samt hvordan man oppmuntrer til kontinuerlig utvikling.
Det er mange overføringsverdier fra fotballen til næringslivet, og flere av disse prinsippene kan være nyttige for ledere, teammedlemmer og organisasjoner.
Fagprogram
🤖 AI i din virksomhet
GAME OVER for skolen slik vi kjenner den?
Kunstig intelligens som assistent i hjemmetjenesten
Fra "hype" til hverdag: Vår reise med Copilot gjennom ett år!
Grenseløs innovasjon med AI infrastruktur
AI i bærekraftsrapporteringen: Fra innsikt til handling
Endring har aldri vært så raskt. Det vil aldri bli så langsomt igjen...
🧐 Teknologi som drivkraft
Ja, det er god økonomi med resirkulering 😉
Din guide til den moderne arbeidsplassen: teknologi og strategi
Er AI-drevet klientadministrasjon fremtiden?
Hva kommer havarikommisjonen til å si om vår digitale transformasjon?
Hvordan kan norsk industri øke sikkerheten, og samtidig øke konkurransekraften?
Fra kaos til skyen
🤿 Teknisk dypdykk
Plattform - Fra ClickOps til kode
Vil datasiloene endelig forsvinne?
AI Chatbot på en halvtime
Sikkerhetsstrategi - en praktisk tilnærming
Bli inspirert av våre foredragsholdere
Hvem blir «Årets digitaliseringsleder» 2024? 🤩
Hvert år deler vi i Atea ut prisen «Årets digitaliseringsleder» til en person som har stått i bresjen for digital transformasjon i sin virksomhet.
Fristen for nominasjoner er utløpt.
Prisen gis til en leder som ikke bare ser fremover, men også inspirerer hele sitt team til å gjøre det samme. Personen er modig, innovativ og er fokusert på bærekraft – og drar sin organisasjon i en ny og spennende retning. Vinneren kåres 31. oktober på Atea Community i Bergen. Se oversikt over tidligere vinnere her.
På Atea Community møter du verdensledende produsenter🌟